GENERATOR KANAŁU ZWROTNEGO G-27

Generator G-27 jest przyrządem, zaprojektowanym specjalnie dla telewizji kablowych wykorzystujących w swoich sieciach kanał zwrotny. Jest niezbędny na etapie konfiguracji sieci, jak też w czasie późniejszej eksploatacji. Generator G-27 jest przestrajany z krokiem 10kHz w zakresie częstotliwości obejmujących pasmo kanału zwrotnego, czyli 1 ¸ 75 MHz. Częstotliwość pracy generatora jest stabilizowana w pętli PLL. Sygnał wyjściowy jest regulowany cyfrowo w zakresie 40 ¸ 120 dBµV z rozdzielczością  1 dBµV. Na uwagę zasługuje bardzo niski poziom harmonicznych w sygnale wyjściowym generatora. 

Generator G-27 jest urządzeniem przenośnym, posiadającym odporną na urazy mechaniczne obudowę i ergonomiczną klawiaturę. Obsługa przyrządu jest intuicyjna, wygodę użytkowania zapewnia zastosowanie kontrastowego czterowierszowego wyświetlacza LCD z podświetlaniem.

Generator wyposażono w wiele przydatnych funkcji, m.in.:       

Tryb pracy M-27 (tylko w wersji C)  – tryb automatycznej współpracy z miernikiem poziomu M-27AV wersja umożliwiający wizualizację pomiarów wykonywanych miernikiem w miejscu używania generatora;

TILT (tylko w wersji C) - pomiar nachylenia charakterystyki kanału zwrotnego (TILT), przy użyciu miernika M-27AV wersja C.

AUTO SWEEP - automatyczne przestrajanie generatora z zadanym krokiem;

SAVE / RECALL - umożliwiająca zapamiętywanie i późniejsze wywoływanie 64 różnych nastaw generatora, definiowanych przez użytkownika;

  Generator G-27 w wersji C oprócz trybu pracy ciągłej, może współpracować z miernikiem M-27AV wer.C.  W trybie tym, na wyświetlaczu generatora prezentowane są wyniki pomiarów generowanych sygnałów dokonywanych przez miernik M-27AV-C, znajdujący się w innym punkcie sieci kablowej. Tryb ten jest szczególnie użyteczny przy uruchamianiu i strojeniu elementów sieci w kanale zwrotnym, pozwala m. in. na ocenę nachylenia charakterystyki kanału zwrotnego.

DANE TECHNICZNE

Impedancja wyjściowa  

75 W  

ącze wyjściowe

BNC  

Zakres generowanych częstotliwości  

1 MHz - 75 MHz  

Rozdzielczość ustawienia częstotliwości  

10 kHz

Amplituda sygnału wyjściowego

(przy obciążeniu 75W)  

Regulowana w zakresie

40 dBµV ¸ 120 dBµV  

Rozdzielczość nastaw amplitudy  

1,5 dBµV

(w zakresie 5-65MHz, 50-110 dBµV)  

Odstęp sygnał / harmoniczne  

min. 40dBc (dla f > 40MHz)

min. 30dBc (dla f < 40MHz)  

Wyświetlacz znakowy  

LCD 4x16 znaków z podświetleniem  

Pojemność pamięci  

64 nastaw  

Sterowanie  

Ręczne / RS-232 (opcja)  

Zasilanie

- akumulator wewnętrzny 6V/1.2Ah

- zasilacz zewnętrzny (ładowarka) 7.5V/500mA

Średni pobór prądu  

500  mA  

Średni czas pracy przy zasilaniu akumulatorowym  

2 godziny

(w zależności od trybu pracy)

 

Wymiary  

41x126x250 mm  

Masa  

800 g