Dektec logo
 

DekTec - Profil Firmy

Firma Dektec zasila profesjonalny rynek telewizji cyfrowej w kompletną gamę urządzeń przeznaczonych dla komputerów klasy PC będących interfejsami dla ogólnie przyjętych standardów stosowanych w telewizji cyfrowej, w tym karty wewnętrzne, adaptery USB oraz wolno-stojące adaptery IP. Uzupełnieniem dla urządzeń są różnego rodzaju aplikacje użytkowe, oprogramowania narzędziowe oraz biblioteki SDK, służące tworzeniu indywidualnych aplikacji.Otwarcie komputerów klasy PC na potrzeby Telewizji Cyfrowej i BroadcastuJuż od szesnastu lat Dektec dostarcza na profesjonalny rynek telewizji cyfrowej karty wewnętrzne do PC, urządzenia USB, adaptery sieciowe LAN oraz różnorodną ofertę aplikacji użytkowych. Urządzenia i aplikacje wykorzystywane są w procesach testów, pomiarów oraz do tworzenia nowych systemów opartych o serwery, komputery klasy PC, laptopy czy tablety. Produkowane interfejsy wspierają standardy przesyłu ASI, SDI, IP oraz RF (modulatory).Dektec jest obecnie powszechnie znany ze swoich sztandarowych produktów, jakimi są odtwarzacz strumieni transportowych StreamXpress® oraz analizator strumieni transportowych StreamXpert®, które stały się przemysłowymi standardami, szeroko używanym na całym świecie.


  • StreamXpress używany jest obecnie w szeregu działów R&D oraz pracowniach wdrażających nowe konstrukcje i urządzenia przeznaczone dla rynku telewizji cyfrowej. Firmy broadcastowe używają go do wypróbowywania w działaniu nowych serwisów. Na szeregu uznanych wystawach i targach jest szeroko używany do demonstracji nowych produktów. Używany jest także między innymi do demonstracji w terenie, opracowywaniu nowych chip-setów, zestawów oraz jako narzędzie uniwersalne
  • StreamXpert jest zaawansowanym analizatorem strumienia transportowego (TS), stale rozwijanym o nowe funkcjonalności, niezbędne przy nieustannie zmieniającym się rynku telewizji cyfrowej. Wielu z ponad piętnastu tysięcy użytkowników uznaje StreamXperta za najbardziej przyjazny i efektywny w użyciu spośród analizatorów.

Dektec DTU-245Rok 2004 to czas, kiedy to Dektec, jako pierwszy producent, wprowadził na rynek prawdziwie przenośny analizator strumienia transportowego (TS). Analizator bazował na laptopie z zainstalowanym oprogramowaniem StreamXpert oraz podłączanym do laptopa poprzez złącze USB adapterze FantASI.
Można powiedzieć, że produkty linii FantASI, określane powszechnie mianem "niezbędnika każdego inżyniera" stały się ikonami Dekteka.


Od początku swego istnienia Dektec systematycznie opracowuje i stale powiększa gamę produkowanych urządzeń o nowe rodzaje kart wewnętrznych (PCIe) oraz adapterów USB:


Dektec DTA-2115BKompletna linia modulatorów, której najbardziej zaawansowanym przedstawicielem jest DTA-2115B przeznaczony do pracy w pasmach VHF/UHF/L-Band. Modulator obsługuje wszystkie używane na świecie modulacje, uaktualniany na bieżąco do najnowszych standardów.


Dektec DTA-2174Interfejsy dla sygnałów ASI / SDI baseband. Dektec oferuje unikalną architekturę tych urządzeń, przy której wszystkie porty są dowolnie kontrolowane i konfigurowane przez oprogramowanie.
Przykładowo, każdy z czterech portów karty DTA-2174 może być używany jako wejściowy lub wyjściowy, dla sygnałów ASI lub SDI.


Dektec DTA-2162Dektec jest też w liderem wprowadzenia na rynek kart sieciowych dla komputerów klasy PC, w których zastosowano sprzętową akcelerację strumieniowania przez IP.
DTA-2162 to obecnie topowy model wśród tego rodzaju kart. Karty sieciowe Dekteka mogą zarówno nadawać strumienie IP z zerowym jitterem, jak również służyć do precyzyjnego pomiaru jitteru.


Dektec DTA-2137COdbiorniki do monitorowania, zapisywania czy re-multipleksowania sygnałów CATV/DTV/SAT. Dektec oferuje zarówno odbiorniki oparte na rozwiązaniach sprzętowych - przykładowo DTA-2137C, jak i odbiorniki SDR, bazujące na demodulowaniu programowym - przykładowo DTA-2131.


Dektec DTA-2182Dektec posiada w opracowaniu wiele nowych i nowatorskich rozwiązań, niektóre z nich w końcowych fazach realizacji, jak kodery i dekodery HAVC/H.264, urządzenia obsługujące standard 10GbE, szereg kart z portami 12G-SDI, urządzenia obsługujące transmisje 4K i wiele innych.

Dektec posiada specjalne, atrakcyjne ekonomicznie oferty OEM dla firm opracowujących nowe urządzenia, systemy bądź aplikacje, do których można zintegrować jego produkty, takie jak karty PCIe. adaptery USB czy moduły OEM. Udostępnione są bezpłatne biblioteki SDK dla systemów Windows / Linux, umożliwiające łatwą i prostą integrację opracowywanych wyrobów z produktami Dekteca.Siedziba firmy oraz główne centrum opracowywania nowych wyrobów znajdują się w Holandii. W Stanach Zjednoczonych Dektec posiada własne przedstawicielstwo handlowe oraz centrum badawczo-rozwojowe w Colorado. Wszystkie produkty Dekteka produkowane są w Holandii oraz dostępne poprzez sieci lokalnych dystrybucji na całym globie.Dektec jest czynnym członkiem w wielu różnych komitetach normalizacyjnych opracowujących nowe standardy, przykładowo współpracując aktywnie przy opracowywaniu nowych standardów DVB (DVB-T2/C2). Dektec jest zarejestrowanym członkiem HDMI, IABM, PCI-SIG, SMPTE, USB Forum and VFS.